Téma týdne: Přípravy na Vánoce

9. prosince 2013 v 6:00 | Sára |  Články

Naše každoroční Vánoce vypadají asi takto:

V polovině listopadu napíšeme Ježíškovi dopis. Ano i já. Protože mám dvě mladší sestry, a ty ještě na Ježíška věří.
Začátkem prosince začneme péct cukroví. Teď se u nás stalo i takovou menší tradicí,že půlku s toho vždycky dáme mamčiné kámošce. Samozdřejmně ne zadarmo :D
Dárky kupuji průběhem listopadu a prosince.
Asi 2-3 dnypřed Štědrým dnem jedeme koupit *kapra,kterého necháme ve vaně. 23. prosince ho taťka zabije a necháme ho v ledničce.
24.prosine ráno kapra mamka usmaží,a dopoledne zdobíme stromeček. Na stromeček nedáváme takové ty velké baňky a ani to moc nepřeháníme. Mamce se hodně líbí slaměné ozdoby,tak ty dáváme na stromeček. Naši ho obmotají světýlkama, a nahoru slaměnou hvězdu. Asi kolem 3. hodiny nachystáme lodičky ze skořápek ořechu a dáme do nich svíčku.(všechny stejně dlouhé)
Před večeří já i sestry se oblečeme nějak hezky a upravíme se, a nachystáme stůl. Pojíme, jdeme do koupelny, a zapálíme si lodičky ve vaně, nebo umyvadle. Myslím ře to má tykový význam,že čí lodička(svíčka) vydrží nejdéle, tak prý bude nejdéle žít. A že když se budou lodičky držet pohromadě, ta že se nebudeme v následujícím roce hádat, nebo tak nějak.
Asi v polovině odejde mamka ''sklidit nádobí ze stolu''. Mezitím samozdřejmě nachystá dárky a rozsvítí stromek. Potom přijde za náma do koupelny a chvilku tam jsme. Pak řekne že slyšela zacinknutí, a jdeme ke stromečku. Rozbalíme si dárky, a pak se díváme na televizi.
Kolem 25.-26. prosince jedeme všichni k babičce a dědovi, kde se setkáme se zbytkem rodiny.

*Loni jsme přivezli kapra a mamka šla napustit vodu do vany. A kaprovi napustila horkou vodu. :D )zvyk z každovečerního napouštění vody). !Chudák kapr! :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denisa Denisa | Web | 10. prosince 2013 v 19:28 | Reagovat

Závidím ti, že máš mladší ségry, které ještě věří. Od té doby co nevěřím už vánoce nejsou takové, jaké bývaly a podle mě, když si alespoň hraješ na to, že Ježíšek existuje, určitě je to hned lepší.

2 lovestylefashion lovestylefashion | 11. prosince 2013 v 15:06 | Reagovat

[1]: Právě že mě to moc nebaví. Mamka mi říká ať si napíšu dopis:DChtěla bych si prostě vybrat co dostanu.Ale taky si myslím,že by to bylo jiné,kdyby už nevěřili

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama